Uwielbiam Salon Zdrowia i Urody - ALEXANDRIA

 
 
 

IPL+RF

Co to jest IPL ?

- IPL, czyli impulsywne źródło światła, to działające kompleksowo urządzenie zaliczane do rodziny laserów, chociaż nie jest laserem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

- Podobnie jak on emituje wiązkę promieni świetlnych, które nie są jednak spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości.

- Dzięki tej najnowszej technologii wiązki światła mogą docierać na różne głębokości naszej skóry i działać wielokierunkowo, z jednej strony stymulować produkcję kolagenu, z drugiej - likwidować wszelkie plamki, włoski, zmarszczki i zaczerwienienia.

 

Co to jest Radiofrekwencja (RF) ?

- Prąd RF to inaczej prąd o częstotliwości radiowej.

- Fale radiowe stymulują skórę osiągając efekt termiczny podobny do efektów działania samego lasera czy IPL’a.

- Urządzenia RF przenoszą energię radiową w głębokie warstwy skóry, co prowadzi do mocnego podgrzania tkanek na poziomie skóry właściwej. Pod wpływem temperatury włókna kolagenowe kurczą się.

Komórki skóry (fibroblasty) pobudzane są do produkcji i regeneracji kolagenu. Znaczny wzrost temperatury w tkance, wywołany falami radiowymi, wynika głównie z konfiguracji elektrod – monopolarnej (głębokie podgrzanie) i bipolarnej (powierzchniowe). Wraz z kontrolą głębokości depozycji energii RF w płytsze i głębsze partie skóry, technologia RF (mono- i bipolarna) posiada właściwości stymulujące produkcję i remodeling kolagenu, w konsekwencji czego otrzymujemy jędrną i bardziej elastyczną skórę.

 

Dlaczego IPL + RF ?

- Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen.

- Ponieważ własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny), prąd RF przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa.

- Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry.

 

Możliwości zastosowania

 

 

Fotoodmładzanie IPL + RF

- Fotoodmładzanie IPL to znakomity zabieg polegający na odmładzaniu przy pomocy światła.

- Silne światło o odpowiedniej długości fali (technologia IPL) pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych.

- Światło emitowane przez IPL usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania czasu, słońca i/lub chorób skóry (zmiany naczyniowe, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze).

 

Leczenie Trądziku Pospolitego IPL + RF

- Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie beztlenowe odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku.

- Celem zabiegu jest zwalczenie bakterii powodujących stan zapalny oraz zmniejszenie wielkości i wydajności gruczołów łojowych.

- Fantastyczne efekty uzyskuje się   w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

- Standardowa terapia polega na serii 3-5 zabiegów . Każdy zabieg wykonuje się co 3-4 tygodnie i trwa 15-20 minut.

- Wyraźne efekty widoczne są po zakończeniu terapii. Zabiegi naświetlania nie są obciążone żadnymi objawami ubocznymi, nie mają negatywnego wpływu na skórę i sposób życia pacjentów .

- Przed zabiegiem niezbędne jest gruntowne oczyszczenie skóry. Peeling potrafi wyraźnie zwiększyć powodzenie zabiegu.

 

Usuwanie Przebarwienia

- Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomiernego jej rozłożenia.

- Pod względem histologicznym przebarwienia można podzielić na trzy grupy: naskórkowe, skórne i mieszane. W przypadku pierwszej grupy sprawa jest prosta, zazwyczaj głębszy peeling i kremy rozjaśniające przynoszą dobre efekty.

- W drugiej i trzeciej grupie przebarwień najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku terapii skojarzonej polegającej na łączeniu różnych metod: kremów ograniczających pigmentacje, mikrodermabrazji i zabiegów laserowych.

- Terapię laserową wykorzystuje się szczególnie w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych w skórze właściwej ponieważ ten typ zmian nie udaje się usunąć żadnymi innymi metodami. Metoda ta wykorzystywana jest w przypadku najbardziej opornych przebarwień.

 

Leczenie Przebarwień:

Światło IPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik, powodując ich zniszczenie.

Najlepsze efekty uzyskuje się, stosując IPL w leczeniu płytkich przebarwień:

- piegów

- plam soczewicowatych

- przebarwionych brodawek łojotokowych

- przebarwień polekowych

- ostudy

- tatuaży

Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.

 

Depilacja IPL + RF

Długość fali emitowanej przez IPL ( 610 -1200nm) przenika do 2-3 mm w głąb skóry. Działa więc tylko powierzchniowo, nie wpływając na funkcje organizmu. IPL emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry!

Włosy niestety nie rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze) i to właśnie one reagują na światło IPL. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia", która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtarzane  minimum 3-4 razy, aby usunąć większość owłosienia.

Z powodu wcześniejszego przeprowadzenia depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność powtórzenia zabiegów dla uzyskania lepszych wyników.

 

Wytyczne:

- nie opalać się (słońce, solarium) co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem,

- nie depilować włosów przed zabiegiem (woskowanie, pęseta); włosy można golić lub używać depilatorów chemicznych,

- odpowiednio nawilżyć skórę przed zabiegiem (suplementy diety, kremy nawilżające),

- nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu (alkohol wpływa niekorzystnie na przebieg terapii laserowej),

- kremy z retinolem - przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem,

- peeling - należy przestać stosować do 1 tygodnia przed zabiegiem,

- na dzień przed zabiegiem epilacji włosy należy zgolić.

 

Przeciwwskazania do zabiegów IPL:

ciąża
karmienie piersią
opalenizna (1 miesiąc)
leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
cukrzyca
bielactwo
łuszczyca (aktywna faza)
padaczka
zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania bliznowców (kleoidów)

 

Fale radiowe

- Wpływają na ogólną poprawę, jakości skóry, stymulują produkcję kolagenu w skórze, poprawiają jej kolor.

- Przyspieszają metabolizm komórek tłuszczowych.

- Ujędrniają skórę, poprawiają aktywność, fibroblastyczą

 

Co to są fale radiowe?

- Fale radiowe (promieniowanie radiowe) są falami elektromagnetycznymi wytwarzanymi przez prąd.

- Działanie kosmetyczne fal radiowych polega na termolizie (diatermii) przy pomocy prądu szybkozmiennego o wysokim napięciu. Zmiana energii powoduje wytwarzanie ciepła, które rozgrzewa ośrodek (naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną), a w przypadku fizjoterapii – mięśnie i stawy.

- Ta temperatura powoduje uruchomienie syntezy nowego kolagenu przez fibroblasty skóry właściwej, co skutkuje 30% przyrostem objętości włókien w skórze (w ciągu 2 do 6 miesięcy po zabiegu). Daje to długotrwałe efekty naprężenia i ujędrnienia tkanki skórnej do 5 lat.


Zabiegi na ciało
RF Rzeźba ciała, wyszczuplanie efektywne miejscowe rzeźbienie oraz redukcja obwodów.

- Zabiegi kształtowania sylwetki mogą pomóc w przywróceniu optymalnego kształtu konkretnym obszarom ciała. Tkanka tłuszczowa jest bardzo wrażliwa na przepływ krwi. Fale radiowe termicznie pobudza przekrwienie i zwiększa przepływ krwi oraz uwalnia wolne kwasy tłuszczowe.

- Stymuluje nowy kolagen oraz przyspiesza lipolizę i drenaż limfy. Podwyższona temperatura ciała wskutek większej oporności komórek tłuszczowych w stosunku do komórek skóry, odgrywa ważną rolę w leczeniu otyłości.

- Podgrzanie tkanki tłuszczowej podczas zabiegu powoduje wzrost cyrkulacji krwi przyspieszając metabolizm komórkowy. Inicjuje zwiększenie lipolizy (rozkład tłuszczu na kwasy tłuszczowe), co powoduje zwiększoną efektywność w drenażu limfatycznym. Podgrzanie komórek tłuszczowych o kilka stopni Celsjusza skutkuje dużym zwiększeniem lipolizy.

 

Wskazania do zabiegu

- redukcja tkanki tłuszczowej

- redukcja cellulitu

- ujędrnienie ciała ( zwiotczenia okolic brzusznych, tylnej części ramion i wewnętrznej strony ud)

- wysmuklenie talii

- likwidacja zwiotczeń

- likwidacja "chomiczków"

- redukcja podwójnego podbródka

- poprawa owalu twarzy

- spłycenie fałdu nosowo - wargowego

- spłycenie zmarszczek wokół oczu

- złagodzenie rysów twarzy

 

Przeciwwskazania

ciąża

cukrzyca

choroby nowotworowe

zażywanie sterydów

opryszczka

metalowe implanty

choroby autoimunologicznie

 

Ilość sesji zabiegowych

- Zabiegi wykonujemy co 1-2 razy w tygodniu

- Od 8 – 10 zabiegów.

 

Cennik

Trwałe usuwanie owłosienia - laser (IPL+RF)

klatka piersiowa

350 - 400 zł

plecy

350 - 550 zł

całe ręce 300 - 450 zł
przedramiona 200- 250 zł
całe nogi 900 - 1100 zł
uda 400 - 550 zł
łydki 300 - 400 zł
pachy 150 - 200 zł
wąsik 100 zł
broda 150 - 170 zł
bikini 250 zł
bikini głębokie 150 - 200 zł
kolana 150 - 200 zł
policzki 150 zł
linia biała 150 - 200 zł

Zamykanie naczynek - laser (IPL+RF)

pojedyncze naczynko

100 - 150 zł

policzki

300 zł

nos 150 - 200 zł

Usuwanie przebarwień - laser (IPL+RF)

pojedyncze przebarwienie

100 zł

cała twarz

250 zł

czoło 200 zł
policzki 150 - 250 zł
nos 100 - 150 zł
dłonie 100 zł

Fotoodmładzanie

twarz

247 - 307 zł

twarz + szyja

307 - 357 zł

twarz + szyja + dekolt 357 - 407 zł
dekolt 87 zł
dłonie 147 - 197 zł

Lifting - radiofrekwencja

twarz

250 - 300 zł

twarz + szyja

300 - 350 zł

dekolt 250 - 300 zł
twarz + szyja + dekolt 350 - 400 zł
ramiona 250 zł
brzuch 250 - 450 zł
pośladki 250 - 300 zł
uda (przód lub tył) 450 - 550 zł
uda całe 600 - 650 zł
pośladki + uda 750 - 800 zł
dłonie 100 - 150 zł