Uwielbiam Salon Zdrowia i Urody - ALEXANDRIA

 
 
 

Masaż

Masaż relaksacyjny

Jest to masaż całego ciała, delikatniejszy od masażu klasycznego. Ma działanie uspokajające, relaksujące i odprężające. Stosowany często w stanach apatii, przemęczenia, przygnębienia, po silnych napięciach stresogennych i długotrwałej chorobie. Poprawia pracę mięśni, regulując tonus mięśniowy. Tonizuje układ nerwowy przez lepsze ukrwienie i utlenowanie zakończeń nerwowych w skórze oraz stymuluje przewodnictwo nerwowe, prowadząc do równowagi delikatnego systemu nerwowego. Reguluje ciśnienie tętnicze krwi.
Wszystko to składa się na efekt końcowy masażu relaksacyjnego- trwała poprawa samopoczucia

 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej otleniona i ukrwiona.

 

Drenaż Limfatyczny

Manualny Drenaż Limfatyczny Specjalny masaż, który usprawnia przepływ limfy i udrażnia węzły chłonne, co pozwala na usunięcie obrzęków i toksycznych złogów z tkanek, wspomaga odchudzanie i zwalczanie cellulitu. Jest zabiegiem wymagającym dużej dokładności i cierpliwości, usprawnia pracę wielu narządów, poprawia stan odżywienia skóry, działa odmładzająco oraz leczniczo. Terapia drenażem ma również działanie uspokajające, wyprowadza organizm z długotrwałego, negatywnego stresu.

 

Modelujący masaż Bańką Chińską

Co to jest "bańka chińska"?

Bańki chińskie są odmianą baniek próżniowych i zbudowane są z gumy. Podciśnienie wytwarzane jest tutaj poprzez naciśnięcie bańki na ciele pacjenta i wywołanie efektu ssania.

Istota zabiegu

Masaż Bańką Chińską polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki. Tworzące się w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają sie one "ciałem obcym" i zostają usunięte z organizmu. Z "ciałem obcym" usuwamy toksyczne związki, które sie tam znajdują. W miejsce usuniętych krwinek napływa "świeża", utlenowana, pożywna krew, która przyspiesza regenerację i ożywia obszar. Metoda ta powoduje wzmożony ruch krwi, limfy i rozgrzewa masowane miejsca.

Skutki masażu

Terapia podciśnieniem ma na celu rozproszenie czynników patologicznych, zmniejszenie obrzęku i bólu. Ma zasosowanie w chorobach wywołanych przez wiatr, wilgoć, zimno oraz w masażach estetycznych, odchudzających i modelujących. Skutek masażu modelującego sylwetkę to piękna i jędrna skóra bez oznak cellulitu, wymodelowane smukłe uda oraz ukształtowane pośladki, które można "podnieść" likwidując efekt opadania.

W naszym salonie oferujemy zabiegi 60-cio i 90-cio minutowe, podczas których masowane są łydki, uda, pośladki, odcinek lędźwiowo-krzyżowy, plecy oraz tylna część ramion. Pierwsze 4 masaże wykonujemy z częstotliwością 2x tygodniowo, po czym można zwiększyć częstotliwość do 3 masaży tygodniowo dochodząc do 10-12 masaży w serii.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu bańką chińską

Do głównych przeciwwskazań zaliczamy żylaki, zaburzenia krzepliwości krwi, uszkodzenie naskórka, zmiany skórne, kruchość naczyń- tzw. "naczynka", gorączka powyżej 38 stopni.

 

Cennik

Drenaż limfatyczny

Całość - 80 min.

107 zł

Plecy - 40 min.

67 zł

Kończyny górne - 30 min.

37 zł
Kończyny dolne - 45 min.

57 zł

Kark - 30 min.

37 zł

Klatka piersiowa - 30 min.

37 zł

Stopy - 25 min.

27 zł
Dłonie - 20 min. 27

Twarz - 30 min.

47 zł

Masaż relaksacyjny i klasyczny

Całość - 60 min.

87 zł

Plecy - 30 min. 57 zł
Kończyny górne - 30 min. 37 zł
Kończyny dolne - 40 min. 47 zł
Brzuch - 20 min. 37 zł
Klatka piersiowa - 20 min.

37

Stopy - 20 min.

27

Dłonie - 20 min.

27

Twarz, szyja, dekolt - 30 min.

47

Bańska Chińska

 

57 zł